[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

هاست ابری یکی از سرویس های بسیار رایج در ایران و تمام جهان می باشد. اما این کلمه متاسفانه در ایران با باور غلطی جا افتاده است. امروز در ویکی بیت تصمیم گرفتیم تا تعریف درست، اصولی و حرفه ای هاست ابری را برای شما باز کنیم تا بتوانید سرویس مورد نیاز خود را بهتر شناسایی کنید، هم چنین قادر به درک این لغت در ایران و خارج شوید. همراه ویکی بیت باشید.

تعریف هاست ابری ( Cloud Hosting ) در اروپا و کشور های پیشرفته چیست؟

تعریف این مفهوم در کشور های اروپایی بیشتر و بهتر جا افتاده است به دلیل تحقیقات علمی تر و درج اطلاعات درست تر نسبت به سرویس دهنده های داخلی. در اروپا و آمریکا، هاست ابری به هاستی گفته می شود که از Cloud Computing استفاده کرده باشد. در ادامه به تعریف کلمه Cloud Computing خواهیم پرداخت تا مفهوم این اصطلاحات بیشتر برای شما روشن شود.

کلمه Cloud Computing به چه معناست؟

این کلمه به معنی پردازش ابری می باشد و تنها راهکار راه اندازی هاست ابری به معنی واقعی است. توسط این تکنولوژی، امنیت داده های شما بسیار بیشتر خواهند شد و در عین حال، آپتایم سرور شما بسیار بیشتر خواهد شد. این سیستم، چندین سرور را با یکدیگر تطبیق خواهد داد تا بتوانند به عنوان یک سرور عمل کنند. این کار، هم باعث افزایش امنیت اطلاعات شما و هم افزایش آپتایم خواهد شد.

تعریف هاست ابری ( Cloud Hosting ) در ایران چیست؟

در ایران، تعریف هاست ابری در اکثر هاستینگ ها کمی تفاوت دارد. هاست ابری در ایران بیشتر به معنی هاستی می باشد که در آن Cloud Linux نصب و فعال شده باشد. علت اصلی این موضوع هم این است که برای راه اندازی هاست ابری به معنای واقعی، نیاز به چندین سرور و در نتیجه بودجه زیاد می باشد. هرچند همیشه در تمام موارد استثناء هایی وجود دارند که معنی حرفه ای اصطلاحات را به طور کامل می دانند و آن ها را پیاده سازی می کنند.


 

درصورت وجود هرگونه مشکل و یا نیاز به مشاوره برای کانفیگ سرور، با کارشناسان ویکی بیت به صورت 24 ساعته در ارتباط باشید.

کانال ویکی بیت در تلگرام : @wikibit

Tags :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *