نت اسکن چیست ؟

[تعداد: 6    میانگین: 2.7/5]

نت اسکن یکی از مواردی است که بسیاری از دیتاسنتر ها با آن مشکل دارند و باعث دریافت ابیوز از طرف دیتاسنتر خواهید شد و ممکن است حتی آی پی خریداری شده، بلاک شود. اما بسیاری از سرویس دهندگان و اشخاص، علل دریافت ابیوز های متفاوت را نمی دانند و معمولا فقط راه حل آن را بلد هستند. ما امروز در ویکی بیت به توضیح کامل ابیوز نت اسکن خواهیم پرداخت تا شما بدانید نت اسکن چیست.

نت اسکن ( NetScan ) مخفف کلمه Network Scan می باشد که شاید در نگاه اول، فکر کنید سرور شبکه های موجود را برای اتصال اسکن می کند ولی اینطور نیست. با انجام نت اسکن، در واقع شما به صورت مداوم پینگ داشتن یک یا چند سرور را بررسی خواهید کرد تا متوجه شوید آیا سرور مقصد اینترنتش متصل است یا اختلالی در شبکه دارد.

نت اسکن دقیقا همان پینگ گرفتن از سایت ها و سرور های دیگر است ولی چرا باعث ابیوز می شود ؟ علت آن این است که با عمل پینگ گرفتن، شما فقط به تعداد محدود و معقولی از سرور مقصد پینگ خواهید گرفت و صرفا برای این است که از اتصال اینترنت آن مطمئن شوید ولی اگر این پینگ گرفتن، به صورت طولانی مدت ( به عنوان مثال 2 ساعت یا حتی بیشتر ) انجام شود، آنگاه مشکلات برای سرور مقابل پیش خواهد آمد ( اگر کانفیگ سرور مشکل داشته باشد و در برابر حملات هیچ سیستمی برای مقابله نداشته باشد ).

نت اسکن از موضوعاتی است که برخی افراد فکر می کنند همان دیداس است درحالیکه اینطور نیست، نت اسکن پینگ گرفتن مداوم از یک یا چند سرور دیگر است، درحالیکه دیداس کردن سرور های دیگر، ارسال پاکت ها سنگین به سرور مقابل است.

راه حل مشکل ابیوز نت اسکن:

معمولا در تمامی پیغام هایی که برای ابیوز ها برای کاربران ارسال می شود، لینکی جهت راهنمایی برای رفع مشکل ارائه خواهد شد. در مورد ابیوز نت اسکن ، بهترین راه اخطار به کاربر خاطی و در مرحله بعد حذف سرویس می باشد. هم چنین اگر سروری که ابیوز دریافت کرده است، توسط خود شما مدیریت می شده و کاربر نهایی خود شما بودید و می دانید نت اسکن انجام نداده اید، امنیت سرور خود را ارتقا دهید تا سایر افراد امکان دسترسی و هک سرور شما را نداشته باشند.

 

درصورت وجود هرگونه مشکل و یا نیاز به مشاوره برای کانفیگ سرور، با کارشناسان ویکی بیت به صورت 24 ساعته در ارتباط باشید.

کانال ویکی بیت در تلگرام : @wikibit

Tags :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *