LAMP چیست ؟ چگونگی نصب آن در Centos 7

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

LAMP در واقع به خودی خود چیز خاصی نیست و شاید تابحال حتی نام آن را ندیده باشید. در واقع این کلمه، مخفف شده ی Linux ، Apache ، MySQL ، PHP می باشد که اولین کلمه هر لغت برداشته شده و کلمه ی LAMP ایجاد شده است. دلیل اینکه در هیچ جا راجع به آن ها صحبت نمی شود، این است که در تمامی وبسایت های کانفیگ سرور، معمولا از کنترل پنل های آماده مانند سی پنل، دایرکت ادمین، پلسک و… استفاده می کنند که با نصب هریک از این کنترل پنل ها، مجموعه ی LAMP نیز به صورت خودکار نصب می شود. در ادامه همراه ویکی بیت باشید…

ولی لازم است بدانید که همیشه نیازی ندارید تا از کنترل پنل های آماده برای میزبانی سایتتان استفاده کنید و با افزایش سطح دانش فنی، می توانید از سیستم عامل خود، به صورت مستقیم برای میزبانی سایت هایتان استفاده کنید. با نصب موارد LAMP، پایه های میزبانی سایت شما به طور کامل ریخته می شود و می توانید سایت خود را با سیستم عامل پیش فرض خودتان بالا بیاورید.

اولین قدم : نصب آپاچی

آپاچی

در سرور خود، در ابتدا دستور زیر را وارد کنید.

با اجرای دستور فوق، آپاچی روی سرور نصب می شود و کلمه A از مجموعه ی LAMP تقریبا کامل می شود. برای استارت کردن آپاچی، دستور زیر را وارد کنید.

نصب کامل است و حالا می توانید آپاچی را تست کنید. فقط توجه داشته باشید که باید پیش از تست کردن آپاچی، فایروال خود را با دستور زیر غیرفعال کنید.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که وقتی سرور خود را ریبوت کنید، آپاچی به صورت خود به خود اجرا نخواهد شد و باید با دستور زیر فعال سازی آپاچی را در هنگام بوت فعال کنید.

 

دومین قدم : نصب MySQL

LAMP MySQL

ما در این آموزش، نصب MariaDB را به عنوان MySQL آموزش خواهیم داد.

این سرویس نیز همانند آپاچی، در هنگان بوت به صورت خود به خود اجرا نخواهد شد. برای اجرای اتوماتیک این سرویس در هنگام بوت، دستور زیر را وارد کنید.

 

آخرین قدم : نصب PHP

php

دستور زیر را وارد کنید تا PHP بر روی Centos 7 شما نصب شود.

دستور زیر را برای ریستارت کردن آپاچی وارد کنید تا نصب پی اچ پی به اتمام برسد.

 

درصورت وجود هرگونه مشکل و یا نیاز به مشاوره برای کانفیگ سرور، با کارشناسان ویکی بیت به صورت 24 ساعته در ارتباط باشید.

کانال ویکی بیت در تلگرام : @wikibit

Tags :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *