Errcode: 28 در پلسک چیست ؟

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

کاربران پلسک، گاها شاهد Errcode: 28 هستند که مشکل خاصی محسوب نمی شود و بسیار رایج است به طوری که هر کسی حداقل یک بار با این مشکل را در طول کار با کنترل پنل پلسک تجربه خواهند کرد. این مشکل، وقتی به وجود می آید که شما تصمیم به نصب اسکریپتی نسبتا سنگین تر از حافظه سرورتان داشته باشید و هنگام نصب، امکان نصب کامل وجود نداشته باشد. در ادامه همراه ویکی بیت باشید تا بیشتر درباره Errcode: 28 در پلسک با شما صحبت کنیم…

علت Errcode: 28 پلسک

تمامی سرور ها، دارای یک بخش با نام tmp هستند. در این قسمت، اطلاعات موقت ذخیره می شوند و به صورت اتوماتیک پس از مدت خاصی حذف می شوند. معمولا اطلاعات ذخیره شده اطلاعات حائز اهمیتی نیستند چراکه هیچ گاه اطلاعات موجود در پوشه tmp، دائمی نیستند و پاک خواهند شد به صورت اتوماتیک و در مدت زمان معین. هنگامی که اطلاعات ورودی به پوشه tmp بیش از پارتیشن در نظر گرفته برای این فولدر باشد، این فولدر پر می شود و کاربر هنگام ورود به پنل پلسک خود، با ارور زیر مواجه می شود :

ERROR: Plesk\Exception\Database: DB query failed: SQLSTATE[HY000]: General error: 1 Can’t create/write to file ‘/var/tmp/#…’ (Errcode: 28), query was: DESCRIBE sessions

Additionally, an exception has occurred while trying to report this error: Zend_Exception
No entry is registered for key ‘translate’ (Mysql.php:53)

Search for related Knowledge Base articles

کانفیگ پلسک

 

راه حل مشکل Errcode: 28

پس از هر ریستارت و یا به اصطلاح درست تر ریبوت، حافظه موقت دستگاه ( سرور ) شما پاک سازی خواهد شد و پوشه tmp نیز حافظه در دسترس بسیار مناسب تری پیدا خواهد کرد. از توضیحاتی که ارائه کردیم، به راحتی می توان نتیجه گرفت که برای خالی کردن حافظه tmp، کافیست دستور ریبوت را در سرور خود اجرا کنید و مشکل Errcode: 28 نیز پر بودن حافظه tmp می باشد. پس می توانید برای رفع مشکل این ارور، از ریبوت کردن سرور استفاده کنید.

توجه داشته باشید که ریبوت کردن سرور، یک راهکار موقتی می باشد و اگر بخواهید مشکل شما، به طور پایه ای و به طور دائمی حل شود، نیازمند ارتقا هارد خواهید بود که این کار خود مستلزم گرفتن بکاپ، ارتقا هارد و سپس ریستور بکاپ می باشد تا مشکل شما به صورت کامل حل شود.

برای ریبوت سرور خود نیز وارد محیط ssh شوید و دستور زیر را وارد کنید:

reboot

درصورت وجود هرگونه مشکل، با کارشناسان ویکی بیت به صورت 24 ساعته در ارتباط باشید.

کانال ویکی بیت در تلگرام : @wikibit

Tags :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *