[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

SSL ، مخفف Security Socket Layer می باشد و یک پروتکل امن جهت ارتباط میان گیرنده و فرستنده ( سایت و کاربران ) می‌باشد. گواهی SSL می تواند کاربرد های بسیار زیادی داشته باشد که در ادامه این مطلب در ویکی بیت، قصد داریم تا کاربرد آن، فواید آن و نتیجه تشخیص فعال بودن یا نبودن گواهی SSL در یک سایت را برایتان توضیح دهیم.

کاربرد اصلی SSL چیست ؟

در اصل از گواهی SSL استفاده می شود تا بتوان توسط آن، این اطمینان را داد که تمامی اطلاعاتی که با سایت به اشتراک خواهد گذاشت، به صورت رمز گذاری و امن می باشد. یکی از اصلی ترین جاهایی که گواهی SSL را مشاهده می کنید، صفحات پرداخت بانک ها در سایت شاپرک می باشد. توسط گواهی SSL صفحه پرداخت، این اطمینان به شما داده می شود که تمامی اطلاعاتی که با سایت شاپرک به اشتراک می گذارید، به صورت رمزگذاری شده خواهند بود و امکان سوء استفاده از آن وجود نخواهد داشت ( این اطمینان از جهت واجب است که شما اطلاعاتی مانند کارت، رمز دوم، تاریخ انقضا و CVV2 کارتتان را به اشتراک می گذارید که ملزومات خرید اینترنتی هستند و در صورت لو رفتن، امکان تخلیه حساب شما نیز وجود خواهد داشت ).

SSL

 

چگونگی تشخیص فعال بودن گواهی SSL بر روی سایت

تشخیص این موضوع، یکی از ساده ترین کار ها می باشد. برای تشخیص فعال بودن و یا فعال نبودن، کافیست به آدرس سایت مورد نظر دقت کنید. مشاهده می کنید که برخی سایت ها، در سمت چپ خود دارای https:// به رنگ سبز هستند. این سبز رنگ بودن، نشان از فعال بودن گواهی SSL در سایت می باشند. هم چنین ممکن است پس از ورود به سایت، مشاهده کنید که به جای آدرس سایت، نام شرکت به صورت سبز رنگ نمایش داده شود ( در قسمتی که آدرس را وارد می کنید ). این نشانه نیز یکی دیگر از انواع گواهی های SSL می باشد که در سایت فعال شده است.

SSL

فواید استفاده از SSL

همانطور که پیش از این گفته شد، شما می توانید با استفاده از گواهی SSL ، امنیت اطلاعات اشتراک گذاشته شده در سایت خود را به طور چشم گیری افزایش دهید. هم چنین با استفاده از این گواهی، کاربران نیز می توانند به شما اطمینان بیشتر و راحت تری داشته باشند. فایده بعدی این گواهی، بر روی سئو سایت شماست چراکه گوگل صفحاتی که توسط آن ها از کاربرتان، اطلاعاتی مانند رمز عبور دریافت می کنید را بررسی می کند و در صورت داشتن این گواهی، امتیاز برایتان در نظر می گیرد، هم چنین ممکن است در صورت عدم استفاده، حتی از نظر گوگل مورد تایید امنیتی قرار نگیرید و هنگام رجوع کاربر به سایت، اطلاعیه ای شامل امن نبود صفحه به کاربر داده شود.

SSL

درصورت وجود هرگونه مشکل، با کارشناسان ویکی بیت به صورت 24 ساعته در ارتباط باشید.

کانال ویکی بیت در تلگرام : @wikibit

Tags :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *