VNC چیست و چه کاربردی دارد ؟

[تعداد: 4    میانگین: 1.3/5]

VNC مخفف کلمه Virtual Network Computing می باشد که کاربردی مانند RDC که همان Remote Desktop Connection است دارد. توسط VNC، مدیر سرور قادر خواهد بود به سرور خود دسترسی فیزیکی داشته باشد و سرور خود را هرچه بهتر مدیریت کند. تقریبا هاستینگی وجود ندارد که اگر کاربر درخواست پنل VNC کند، این پنل را به طور رایگان در اختیار کاربر قرار ندهد چرا که توسط این پنل، بسیاری از مشکلات سرور می توانند توسط خود کاربر و بدون نیاز به پشتیبانی شرکت ارائه دهنده حل شود. حتی بعضی کاربران، برای کار های کانفیگ سرور خود، نیاز به محیط گرافیکی دارند که شرکت ارائه دهنده، موظف به ارائه دسترسی به VNC می باشد.

یکی از اصلی ترین کاربرد های VNC ، زمانی است که شبکه سرور شما قطع شده باشد و امکان اتصال به آن وجود نداشته باشد. توسط این قابلیت، شما قادر خواهید بود وارد سرور خود شوید و بدون نیاز به متصل کردن اینترنت، مشکل را حل کنید. البته برای این کار، باید از پنل ارائه شده توسط شرکت ارائه دهنده سرورتان استفاده کنید و با نصب محیط گرافیکی VNC روی سرور خودتان، قادر به ورود به سرور نخواهید بود.

یکی دیگر از اصلی ترین کاربرد های VNC، این است که کاربران لینوکسی، غالبا فکر می کنند که لینوکس، دارای محیط گرافیکی نمی باشد و این نقطه ضعف لینوکس است در حالیکه لینوکس نیز مانند ویندوز، محیط گرافیکی دارد هرچند که این محیط به اندازه ویندوز کمپانی مایکروسافت جذاب نیست.

VNC

 

در سرور های لینوکسی، VNC نصب نمی شود و استفاده از این جمله، اشتباه است. VNC در واقع یک ابزار برای اتصال به محیط گرافیکی یک سرور می باشد ( اعم از لینوکس و ویندوز ). برای اتصال به محیط گرافیکی سرور های لینوکسی، شما باید ابتدا محیط گرافیکی برای سرور نصب کنید که رایج ترین و بهترین آن ها، Gnome و KDE هستند. پس از نصب یک محیط گرافیکی مانند محیط های نام برده شده، توسط نرم افزار های VNC که راج ترین آن ها Real VNC است، قادر خواهید بود به محیط گرافیکی سرور لینوکسی خود نیز دسترسی پیدا کنید.

درصورت وجود هرگونه مشکل، با کارشناسان ویکی بیت به صورت 24 ساعته در ارتباط باشید.

کانال ویکی بیت در تلگرام : @wikibit

Tags :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *