آموزش فعال سازی hotlink protection در nginx

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

hotlink protection در nginx همانند hotlink protection در سی پنل عمل می نماید و کاربردی مانند همان را دارد که پیش از این، درباره آن در بخش آموزش های کانفیگ سی پنل با شما صحبت کردیم. بسیار پیش می آید که سایت های دیگر برای استفاده کمتر از هارد سرور/هاست خود و هم چنین کاهش فشار وارده به سرورشان، از سرور سایر سایت ها برای نمایش عکس هایشان استفاده می کنند. برای رفع چنین مشکلاتی، قابلیت Hotlink Protection ایجاد گردید که در ادامه بیشتر راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

توسط hotlink protection در nginx ، قادر خواهید بود اجازه دسترسی سایر سایت ها به عکس های سایتتان را به صورت مستقیم ندهید. با انجام این کار، فشار وارده به سرور شما کاهش پیدا می کند و باعث می شود از پایداری بالاتری را تجربه کنید.

شاید برای شما این سوال به وجود بیاید که اگر سایر سایت ها اجازه دسترسی به عکس های سایت شما را نداشته باشند، چگونه موتور های جستجو قادر هستند عکس های سایتتان را ایندکس کنند؟ دقیقا نکته مهم همین جاست. موتور های جستجو در حالت عادی قادر نخواهند بود عکس هایتان را ایندکس کنند، برای این منظور، توسط کدی که به شما خواهیم داد، موتور های جستجو برای دسترسی به عکس های سایت شما مجاز خواهند بود.

نکته بسیار خوب دیگر درباره کد hotlink protection در nginx ، این است که قادر خواهید بود عکسی را مشخص کنید تا آن عکس در وبسایت رقبا که نیت کپی کردن عکس هایتان را دارند نمایش داده شود. بدین صورت می توانید مطالب آن ها را ناقص کنید و با نمایش لوگو و آدرس سایت خود، مخاطب جذب کنید.

دستور hotlink protection در nginx :

location ~* \.(gif|png|jpe?g)$ {
expires 7d;
add_header Pragma public;
add_header Cache-Control “public, must-revalidate, proxy-revalidate”;

# prevent hotlink
valid_referers none blocked ~.google. ~.bing. ~.yahoo. server_names ~($host);
if ($invalid_referer) {
rewrite (.*) /static/images/hotlink-denied.jpg redirect;
# drop the ‘redirect’ flag for redirect without URL change (internal rewrite)
}
}

# stop hotlink loop
location = /static/images/hotlink-denied.jpg { }

در صورت وجود هرگونه مشکل، با کارشناسان ویکی بیت در ارتباط باشید.

درصورت وجود هرگونه مشکل، با کارشناسان ویکی بیت به صورت 24 ساعته در ارتباط باشید.

کانال ویکی بیت در تلگرام : @wikibit

Tags :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *