کلاستر چیست و چه کاربردی دارد ؟

[تعداد: 8    میانگین: 2.1/5]

کلاستر در سرور ها و کامپیوتر ها، بدین معناست که چند سرور یا کامپیوتر بعنوان یک سرور / کامپیوتر واحد عمل کنند. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که فایده این کار چیست و در چه صورت مورد استفاده قرار می گیرد ؟ در این مطلب، پرسش سوالات شما توسط ویکی بیت داده خواهد شد…

پاسخ این سوال، این است که وقتی شما از چند سرور بعنوان یک سرور استفاده کنید، بازدهی بسیار بالاتری خواهید داشت و یکی از اصلی ترین کاربرد های این کار، این است که در صورتی که یکی از سرور ها از دسترس خارج شوند، کاربر قادر خواهد بود موضوع درخواستی خود را از سرور های دیگر دریافت کند. بدین صورت است که توسط سیستم کلاسترینگ می تواند موجب افزایش چشم گیر آپتایم و کیفیت شود.

معمولا در اکثر نقاط، از کلاستر برای مجازی سازی استفاده نمی شود، چراکه این سیستم و راه اندازی آن، نیاز به چند سرور دارد که هزینه اولیه زیادی را طلب می کند ولی برای کمپانی های بزرگ که فروش بالایی دارند، چندان تفاوتی نخواهد داشت چراکه توسط سیستم کلاسترینگ، چندان منابع قابل استفاده تفاوتی نخواهند داشت.

کلاسترینگ توسط سیستم های بسیاری پشتیبانی می شود، از جمله VmWare که یکی از بهترین و محبوب ترین مجازی ساز هاست و می توان توسط این سیستم، به راحتی هرچه تمام تر  و با چند کلیک ساده سیستم کلاسترینگ خود را راه اندازی کنید.

 

درصورت وجود هرگونه مشکل، با کارشناسان ویکی بیت به صورت 24 ساعته در ارتباط باشید.

کانال ویکی بیت در تلگرام : @wikibit

Tags :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *